Dünyanın En Yaratıcı Heykelleri!

Dünyanın En Yaratıcı Heykelleri!


Dünyanın birçok yerinde çeşit çeşit heykeller bulunuyor. Ünlü heykeltıraşların yaptıklarını çoğumuz yerinde ya da en azından resimlerde gördük fakat günümüz sanatçıların yaptığı bazı heykeller öyle yaratıcı ki, sizinle paylaşmadan edemedik.

  1. Londra’daki yüzücü heykeli

İngiltere’nin Londra şehrinde bulunan bu devasa heykel, 14 metre uzunluğunda 3 metre genişliğindedir. Heykelin yapımında yüzlerce sanatçının çalıştğı söyleniyor. Heykel bir kanalda başlayacak olan yeni bir dizinin tanıtımı için hazırlansa da turistlerden büyük ilgi görüyor.

 İspanya’da bulunan sihirli musluk heykeli

İspanya’da bulunan bu musluğun ucundan sürekli su akıyor. Hiçbir yere bağlı olmayan musluk havada asılı gibi duruyor ve sonsuz suyu temsil ediyor.

Oxford’daki köpek balığı heykeli

Oxford, Headington’da bulunan bu heykel görenleri şaşkına çeviriyor. 1986’da, Çernobil’deki nükleer bomba faciasından yalnızca dört ay sonra bu heykel bu konuya dikkat çekmek üzere bu evin sahibi tarafından yaptırılıp monte edildi.

Küresel ısınmayı tartışan politikacılar heykeli

Berlin’de bulunan bu küçük ama çarpıcı heykel dünyadaki devlet büyüklerinin küresel ısınma sorununa çözüm bulmak için hala yeterince uğraşmadıklarını anlatıyor.

Tuna nehri kıyısındaki ayakkabılar

1944-45 döneminde Tuna nehrinin kıyısında öldürülen yahudi vatandaşların anısına yapılan bu heykel, kadın, erkek, çocuk, farklı numaralardan oluşan 60 demir ayakkabıdan oluşuyor.