Sonbahara “Her Türlü” Hazırlık!

Sonbahara “Her Türlü” Hazırlık!


Okula dönüş zamanı. Çocuklar heyecanlı, biz anne babalar ise alışveriş yetişecek mi derdindeyiz. Merak etmeyin, yetişir.

Size tavsiyemiz önce bir liste yapmanız. İşe evden başlamanız en güzeli.

Yeni bir çanta gerekiyor mu?

Kalem kutusu ne durumda?

Hangi kalemden ne kadar eksik?

Bir önceki yıla ait ayakkabı, eşofman oluyor mu?

Bunları kontrol edip listenizi yapın ve harekete geçin. Hatta bir tavsiye daha, listeyi çocuğunuz işe beraber yapın. Yoksa birbirinden güzel, renkli seçeneklerin olduğu kırtasiyelerde “bunu da alalım” krizi yaşamanız mümkün. 😊 Baştan anlaşırsanız çok daha kolay olur.

Çocuğunuzun okula adapte olma sürecinde de ona destek verebilirsiniz. Okul sonrası küçük yürüyüşler, arkadaş buluşmaları her zaman iyi gelir. Bir anda derslerin başlayacağını düşünürsek onlara da küçük molalar lazım.

Sadece okul alışverişi de değil bizi bekleyen. Dolapları sonbahara hazırlamak lazım. En ince tişörtler, sandaletler kalkıyor, montlar, spor ayakkabılar devreye giriyor. Balkonlar düzenleniyor hatta evin şekli de değişiyor. Giyilmeyen kıyafetler kalkıyor, yenileri geliyor. İster moda dergilerini karıştırın ister kendi zevkinize göre alın. Yeni kıyafetlerle, hatta yeni bir parfümle başlayacağınız bir mevsim de yeteri kadar motive ediyor.

Bir önerimiz de kendinize yeni alanlar, yeni hobiler yaratmanız.

Spor yapmak, meditasyon, yoga, pilatese başlamak, evde küçük dokunuşlar yapmak her zaman iyi hissettiriyor. Ev aksesuarları satan mağazalara gidip son dönemin modasına göre, evinize uyacak şahane aksesuarlar bulabilirsiniz. Bazen bir biblo, tablo, birkaç renkli mum bile öyle bir hava veriyor ki…

Her pazartesi diyete başladığımız gibi her tatilde de “döndüğümde şunları yapacağım” diye yeni kararlar veririz. İşte o kararları da mutlaka yazın ve uygulamaya çalışın. Kendinize daha çok zaman ayırmak olsun, sağlıklı beslenmek olsun, hepsi iyi hissettirecek, emin olun. İnsanı hayallerine yaklaştıran her adım, güç veriyor.

Tatilde bol kitap okuduktan sonra, onu da aksatmayın. Kitap, bizi günlük hayattan alıyor başka bir aleme sokuyor ve orada tüm stresi unutuyoruz.

Vizyona girecek yeni filmleri de unutmayın. Sinemalar renklenecek… Şehir tiyatrolarına yeni oyunlar gelecek. Yani bakmayın tatilin bittiğine, çok renkli bir sonbahar bizi bekliyor. Yeter ki biz hazır olalım. Zaten iki hafta sonra bir bakacağız ki “of ben nasıl alışacağım tatil sonrası hayata diyen biz gitmişiz, gayet mutlu biri gelmiş.