Akıllı Okul Alışverişi için 4 Altın Kural

Akıllı Okul Alışverişi için 4 Altın Kural


Yaz tatilini bitiriyoruz, yeni eğitim yılının başlamasına çok az kaldı. Yavaş yavaş okul alışverişine başlamak gerekiyor fakat dikkat etmezseniz, alışveriş sepetiniz gereksiz malzemelerle dolabilir. Bunu önlemek aslında çok kolay.

Evde bulunan malzemeleri kontrol edin

Çocuklu evlerde mutlaka kalemler,  silgiler, defterler vardır. Geçtiğimiz eğitim yılından kalma birçok malzeme de bu yıl için de kullanılabilir. Temiz olanları ayıklayıp listeleyin, böylece eksikleri tespit ederken birçok şeyin aslında evde bulunduğunu göreceksiniz.

Alışverişi çocuğunuzla birlikte yapın

Okul alışverişi başlı başına stresli, ben tek başıma gidip halledeyim en iyisi diye düşünmeyin. Çocuğunuzun da fikrini alın ki daha sonra bazı şeyleri tekrar almak zorunda kalmayın. Unutmayın, sizin zevkiniz çocuğunuzun zevkiyle uyuşmayabilir.

Kaliteli malzemeler tercih edin

Kaliteli malzemeler daha pahalı gibi görünse de kullandıkça daha dayanıklı oldukları için kullanma ömürleri daha uzun. Mesela ucuz bir çantayı en fazla bir yıl kullanabilirsiniz fakat daha maliyetli gibi görünen bir çantayla ilkokulu bitirebilirsiniz. Aldığınız malzemelerin ergonomik ve çocuk dostu olmasına dikkat edin.

Okul formaları

Okul formaları genelde okulların belirlediği yerlerde satılıyor. Oradan birer takım almak gerekiyor fakat yedek için kullanacağınız tişört, pantolonlar vs. aynı renkte daha uyguna bulunabilir. Çocuğunuzun gittiği okul forma konusunda çok katı değilse, yedekler için mutlaka zincir mağazalarını ziyaret edin.

Alışveriş listenizdeki birçok ürünü bulabileceğiniz Maltepe Park AVM mağazalarına sizleri de bekleriz.