Ekransız Tatil

Ekransız Tatil


Uzmanlar yaz tatilinde çocuklarımızın teknolojik aletlerle ilişkisini optimize etmemiz gerektiğini söylüyor. Bunun için planlı olmak şart. Yoksa önüne geçemediğimiz ekran süreleri ile karşılaşıp, kendimizi çocuğumuz ile bir gerginliğin içinde bulmamız çok mümkün.

Peki ekrandan uzaklaştırmak için neler yapabiliriz?

İlk önerimiz su oyunları.

Bahçeli veya balkonlu bir eviniz varsa küçük şişme havuzlar kolaylıkla su oyunları planlarınızı gerçekleştirmenize yardımcı olabilir. Siz de bizim gibi balkonsuz ve bahçesiz bir apartman katında iseniz o zaman banyoda küveti ya da bir leğeni su oyunları için kullanabilirsiniz.

Rossmann’da bulabileceğiniz çocuklar için boyalar ve köpükler çok eğlenceli, tecrübeyle sabit 🙂

Kutu Oyunları…

Ailecek oynayabileceğiniz gibi çocukların kendi aralarında oynayacakları eğlenceli kutu oyunlarından stok yapmanızı öneririz. Monopoly, tabu, kızma birader, anlat bakalım bu oyunlardan bazıları

Mandala ve nokta birleştirmece…

Artık çocuklar için de rahatlatan ve her yaşa uygun mandala kitapları bulmak mümkün.  Nokta birleştirmeyi kendi çocukluğunuzdan hatırlarsınız 🙂  Sonucu merakla beklediğiniz birleştirmeceler çocuklar için güzel vakit geçirme araçlarından biri.

 

Kostüm partisi!

Evde olan kıyafetlerle kostüm partisi hem masrafsız hem de kolay bir eğlence. Sizin kıyafetlerinizi kullanmalarına izin verirseniz inanın uzun süre eğlenmelerini sağlayacaksınız 🙂

Taş boyama.

Eğer deniz tatiline çıktıysanız taşları toplamadan gelmeyin 🙂 Boyamaya uygun yüzeyi ve rengi olanlar ile her gün farklı temalar belirleyip günlük aktiviteleriniz arasına ekleyebilirsiniz. Yaz sonunda o yaza ait harika bir taş koleksiyonu olacaktır.