Bahar geldi, hoş geldi..

Bahar geldi, hoş geldi..


Bu sene kış yaşadık mı yaşamadık mı belli değil, ancak sonunda bol güneşli, bol çiçekli mevsime geçtik: Bahar..      Mis gibi kokan çiçekler moralimizi yükseltmeye yeter aslında, biz de bu yazımızda hem ekonomik, hem de mis kokulu çiçekler kullanarak evinizi nasıl bahar havasına sokabileceğinizi yazdık.

İlk olarak yağmurlu günlerde imdadımıza yetişen canım şemsiyelerden başlayalım. Her seferinde bizi ıslanmaktan koruyan bu şahane arkadaşımızdan inanılmaz tatlı bir kapı süsü olur desek? İçine rengarenk çiçekler, orta kısmında da uygun renkte bir kurdele ile her eve gittiğinizde içinizi mutluluk kaplayacak. Üstelik çiçekleri ve kurdele rengini canınız istedikçe değiştirerek her seferinde yeni bir manzarayla karşılaşmanız mümkün. Artık işi biten şemsiyeleri dolaba kaldırmak out, çiçekli kapı süsü yapmak in.

Bir diğer harika fikir çocuğumuzun küçülen, ya da artık giymek istemediğimiz yağmur botlarımızı saksı yapmak. Botları iyice temizledikten sonra içine ister gerçek çiçek ekebilir, ister onun yerine yapay çiçekle doldurabilirsiniz. Çizmeler bahar renklerindeyse, mevsimi en güzel çiçeği olan lalelerden mini bir bahçe yaratabilirsiniz. Çizmeye bağlayacağınız kontrast renkte bir kurdele burada da harikalar yaratabilir.

 

Gelelim masalarımızın üzerine koyabileceğiniz süslere. Sezonun modası pirinç objelere yine çiçek ekleyerek fotoğraftaki gibi birbirinden güzel masa üstü dekorasyon objeleri yaratabilirsiniz. Ne kadar iç açıcılar, değil mi? Kullanmadığınız bir çaydanlığın üstünü de ekleyerek fotoğraftaki gibi ‘Alis harikalar Diyarı’ndaki gibi bir etki yaratabilirsiniz.

Evinizdeki kahverengi mobilyalara renk katıp çok daha çekici bir hale getirebileceğinizi biliyor muydunuz? Mobilyanızın modelinizi aslında beğeniyor, fakat renginden sıkılıyorsanız bu seçenek tam size göre. Kendim yaparım diyorsanız şahane, fakat yapamam diyorsanız iyi bir marangoz çağırıp hayalinizdeki mobilyaya kavuşabilirsiniz.

Mis gibi gül kokusu tüm evinizi sarsın derseniz, en sevdiğiniz renkte bir demet gül alıp yarısından az su doldurduğunuz cam bir vazoya dallarını keserek fotoğraftaki gibi yerleştirebilirsiniz. Hem kokusu hem de görüntüsüyle şık sofralarınızın en dikkat çekici detaylarından biri olacağı kesin. Ya da sadece kendiniz için hazırlayın ve her gördüğünüzde mutlu olun.