Çocukla Kar Tatili

Çocukla Kar Tatili


Yaz bitmesin, hava soğumasın derken kış mevsimine geçtik, montlar, eldivenler, atkılar, botlar hatta yün çoraplar piyasaya çıktı.

Bizim giysilerimiz küçülmüyor da çocukların her şeyi neredeyse tek sezon idare ediyor. Sezonluk alışveriş zamanı geldiyse, önerilerimiz olacak. Ama ondan önce soralım: Kayak yapmayı seviyor musunuz? Kayak yapmasanız da karda zaman geçirmekten hoşlanıyor musunuz?

Kartepe, Kartalkaya, Palandöken, Saklıkent, Erciyes, Sarıkamış… Kayak yapmak için Türkiye’de birçok yer mevcut. Kayak da değil sadece karlarda rahat oynayabilmek için de kayak kıyafetine ihtiyacı oluyor çocukların. Bir yere gitsek de gitmesek de mutlaka kar yağdığı zaman çocuklarla beraber atıyoruz kendimizi sokağa. O yüzden de onları sıcacık tutan kıyafetler, botlar almak gerek. Böylece üşüdü mü, ıslandı mı endişesi yaşamadan karın tadını çıkarabiliyoruz.

Eğer dolaptakileri çıkartıp “küçüldüğünü” fark ettiyseniz, size birkaç önerimiz var.

Maltepe Park AVM’de bulunan birçok mağazada istediklerinize ulaşabilirsiniz.

LC Waikiki bu sezon koleksiyonuna kayak kıyafetlerini ekledi. Montlar pantolonlar, botlar…

Mothercare’de bebeklere uygun kar tulumları bulabilir, dışarı çıktığınızda “üşüyor mu” endişesi yaşamadan iç rahatlığıyla gezebilirsiniz.

Tüm markalardaki bereler – atkılar arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Vitrinler rengarenk.

Panço’nun kalın hırkaları tam iç ısıtmalık…

B&G, Adidas Kids, Vicco, Joker Baby’ye bakmadan Maltepe Park AVM’den çıkmamanızı öneririz.

Burada yazdıklarımız ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz. Peki kar tatiline giderken yanınızda ne olmalı? Biraz da ondan bahsedelim.

 • Kar kıyafetleri… O zaten tamam.
 • Kar gözlüğü… AVM’deki tüm optiklerde istediğiniz modeli bulabilirsiniz.
 • Güneş koruyucu… Biliyorsunuz, karda da çok yanıyor insan. Mutlaka koruyucu almalısınız yanınıza.
 • Dudak koruyucu… Soğuk havada, dudaklar çatlamasın.
 • Bol bol yedek kıyafet… Yazın minik bir bavulla çıkıyoruz tatile ama kışın öyle mi? Bir hırka, bir mont zaten kaplıyor bavulu. Yine de bavul büyük demeyin, bol yedek alın.
 • İçlik, boyunluk, bere, kar eldiveni…
 • Mutlaka polar kazak – hırka…
 • Kulaklık… Bazen berenin üstüne minik kulakları korumak için takmak gerekiyor. Hem o kadar çok çeşit var ki, çocuklar çok seviyor.
 • Nemlendirici… Her ne kadar korunsak, çocukları korusak da cildimiz kuruyor. Gece uyumadan önce aile boyu nemlenmek gerek.
 • Termal eşofman takımları, termal çoraplar da kış bavulunun olmazsa olmazlarından.
 • Akşamları kaldığınız otelde – evde giyebileceğiniz daha ince kıyafetler. İşte o zaman da yelekler yetişiyor imdada. Zaten biliyorsunuz, soğukta önerilen, kat kat giyinmek. Terlemek de zararlı!
 • Bebekler – çocuklar için uyku tulumu tercih edebilirsiniz. Gece üstünü açtı, açmadı stresi yaşamanıza gerek kalmaz.

Tabii bu arada kendinizi de ihmal etmeyin. Gerek giyim gerekse spor mağazalarındaki kar ürünleri çeşit çeşit. Hani eğer bir değişiklik yapmak istiyorsanız, hazır alışverişe çıkmışken kendinize de birkaç hediye alabilirsiniz. 😊