Sonbahar Dekorasyonu

Sonbahar Dekorasyonu


Yazın cıvıl cıvıl renkleri kendini artık sonbahar tonlarına bıraktı. Biz de evimizi ufak dokunuşlarla mevsime uygun hale getirebiliriz. Bunun için yapmamız gereken dışarıda temiz havada yürüyüş yapmak ve iyi durumda olan kurumuş dalları, kestaneleri, dökülen farkı renk ve şekildeki yaprakları toplayıp eve getirmek. Ondan sonrası tamamen zevkinize kalmış. İster boyayıp kullanın, ister yapıştırıp kapı süsü hazırlayın..

Fikir vermesi açısından sizin için beğendiklerimizi derledik. Eminiz ki siz çok daha güzellerini yaparsınız..

 

Yeni bir kapı süsü yapmaya ne dersiniz? Hem de mevsime en uygun olanından. Strafor halkanın üzerine yapıştıracağınız birkaç kestane ile çok tatlı bir kapı süsü hazırlayabilirsiniz. İster yuvarlak, ister kalp şeklinde.. Orası size kalmış. Bir yerine koyacağınız uygun renkteki kocaman bir fiyonkla kapıya asmaya hazır hale gelir.

Ben çok güzel taş boyarım diyenlerdenseniz, bu sefer kestane boyayabilirsiniz. Hepsini farklı farklı boyayıp bir kaseye ya da cam vazoya yerleştirince çok güzel görünüyorlar.

Özellikle altın rengi ne kadar yakışmış, değil mi?

Altın rengi demişken, sonbaharla ilgili ne var ne yoksa, hepsini altın rengine boyayıp inanılmaz şık bir masa hazırlamaya ne dersiniz?

Bir iki kabak, birkaç kozalak ve kurumuş dallar hiç bu kadar şık durmamıştı… Üstelik maliyeti neredeyse yok kadar az…

Şık demişken, hep altın renk olmak zorunda değil. Beyazla da aynı etkiyi yakalayabilirsiniz. Bazı yerleri beyaza boyanmış bu kozalaklar ne kadar güzel görünüyor..

Hoşumuza giden bir diğer süs, cam kafeslere konmuş bu mini kabaklar ve mumlar. Hem çok sade, hem de aynı zamanda çok şık duruyor.

Mumlara doyum olmaz bize göre, o nedenle mum için birkaç fikir daha verelim dedik:

Topladığınız dalları ve meşe palamudunu parlak cilayla spreyleyin. Sonra da içine mumlarınızı koyacağınız sepetin içine serpiştirin. Mumları kokulu seçerseniz, yakarken hem gözünüz, hem de burnunuz bayram eder. Bu mevsimde hoş bir vanilya kokusu sarsa etrafı fena mı?

Son olarak da renk renk yaprakları değerlendirmek için bir önerimiz var ve tabii ki yine mum kullanılmış.

Yapımı ne kadar basit fakat hediye olabilecek kadar hoş duruyor bizce. E hadi, ne duruyorsunuz? Hemen bir tane kendinize, bir tane de en sevdiğiniz arkadaşınıza yapıp hediye edin.