En Güzel Babalar Günü Hediyesi

En Güzel Babalar Günü Hediyesi


Bir babalar günü daha geldi ve etrafımızdaki babalara bu özel günde ne istediklerini sorduk. Kitap kurdu babalar kitap istiyor, et sever babalar ailece güzel bir mangal partisinin hayalini kuruyor. Fakat biz gerçek babaların en çok ne istediklerini bulduk! Gerçek baba derken, sadece biyolojik babalardan bahsetmiyoruz elbet. Kastettiğimiz babalar çocuklarına vakit ayıran, onlarla oynayan, ilgilenen, kısacası çocuklarının ne zaman ihtiyacı varsa, yanlarında olan babalar.

İşte bu babalar belki de farkında olmadan annelere öyle yardımcı oluyor ki, bu güzel günü kutlamayı sonuna kadar hak ediyorlar. Yıl boyunca annelerin de nefes almasını sağlayan, bütün yükü kadının üzerine atmayan bu gerçek babalar için verilebilecek en güzel hediyeyi bulduk: Bir gün tam izin!

Babalar günü sabahında hep beraber güzel bir kahvaltı ettikten sonra babayı tam anlamıyla kendiyle baş başa bırakmak en güzel hediye. İsterse arkadaşlarıyla buluşur, ister sinemaya, maça, eğlenmeye gider, ister en yakın erkek arkadaşlarıyla sabaha kadar konsol oyunları oynar. Artık orası ona kalmış…

Bütün bir gün boyunca ‘baba su verir misin, baba benimle oynar mısın, baba, baba, baba’ nidaları yükselmeden, ev tamamen ona kalsın. Yüksek sesle sevdiği müzikleri dinlesin, çizgi film yerine kendi sevdiği filmleri izlesin, dışarıdan pizza söylesin ve bekarlık zamanlarındaki gibi direkt karton kutudan yesin.

Sabah kendiliğinden uyansın, hatta uyanınca yatakta 2 saat miskinlik yapsın..

Bu arada bu hayal gibi gelen senaryo sadece babalar gününde değil, doğum günlerinde de verebileceğiniz en güzel hediye bize göre.

Yok, ben ailemden ayrı olmak istemiyorum derseniz de, Maltepe Park AVM’deki birçok alternatiflerden bir tanesini seçip hediye edebilirsiniz. Eminiz ki çok mutlu olacaktır.

Bütün gerçek babaların gününü kutluyoruz!