Geri Dönüşüm Sanatı

Geri Dönüşüm Sanatı


Tüketimin bu kadar had safhada olduğu bir zamanda atık malzemelerden yapılan her ürün çok değerli. Daha önce üretilen bir malzemenin tekrar değerlendirilmesi çevremizi daha az kirletmemizi sağladığı gibi, özellikle de bu dönüşüm sanatçıların elinden çıktığı zaman nefes kesici olabiliyor.

Cam şişelerden saksı..Ne kadar hoş, değil mi? Dikey ya da yatay, koyulduğu mekana bir hoşluk katacağı kesin..

Pipet dediğin bir kez kullanılır, sonra hemen çöpe atılır. Günde kim bilir kaç tane pipet bu şekilde çöpe atılıyor. Fakat bu sefer durum farklı. Yüzlerce pipetten oluşan ve pipetten içeceğini içen bu eser görenleri gerçekten gülümsetiyor.

Bateri severler nerede? Konserve atıklarından bateri yapma fikri gerçekten müthiş değil de ne? Parmaklarla bile çalınabilir. Kesinlikle ilgi çekici bir eser..

Bizce gerçek bir sanat eseri. Eski birkaç klavyeden at yapma fikri kaç kişinin aklına gelir ki. Üstelik ne kadar muntazam, değil mi? Yapanın aklına, fikrine, ellerine kollarına sağlık.

Son olarak bizim aslında evimizde bile yapabileceğimiz bir eser var. Domino taşlarından saat. Her bir taş bir saati temsil ediyor. Birden on ikiye tüm saatleri gösteriyor. Gerçekten çok güzel. Özellikle çocuklu evlerde matematiği geliştirmek için de çok faydalı.