Bahar Makyaj Trendleri

Bahar Makyaj Trendleri


2017 baharında makyaj trendleri neler olacak, hangi renkler moda,  hangi tarzlara sıkça rastlayacaksınız bu yazımızda!.

Hem doğal görünümü sevenler, hem de iddialı renkleri tercih edenler için bu bahar renk  ve seçenek dolu.  Önce iddialı renk sevenler için gözlere ve dudaklara önerilerimiz var.

Altın gözler

Altın tonlarında göz makyajı sadece akşamları veya özel durumlar için değil günlük makyajınızın da bir parçası olabilir. Bakır ile birleştirerek gölgelendirme yapabilirsiniz. Ya da sadece göz pınarlarına ufak altın dokunuşlarla etkileyici bakışalar elde etmek çok kolay.

Turuncu ruj denediniz mi?

Hiç denememiş olanlar mutlaka teninize uygun bir turuncu tonu vardır. Bu bahar turuncu bir ruj edinerek  o canlı görüntüyü yakalayabilirsiniz. Burda dikkati dudaklara çektiğimiz için gözlerde daha sakin, doğal tonları tercih etmenizi öneririz.

Parlayan bir cilt

Tarzınız nasıl olursa olsun sağlıklı ve parlak görünen bir cilt en güzel makyaj. Parlaklık bazen abartılarak ışıl ışıl bir görünümle dikkat çekmek de mümkün.

Bunun için çok çeşitli tonlarda ve cilt tipine göre aydınlatıcı (highlighter) kullanabilirsiniz . Nasıl kullanmalıyım, nereye sürmeliyim diyenler için görseldeki aydınlatıcı ve kontür çalışması yol gösterici olabilir.

Doğru şekilde uygulanmış aydınlatıcı ve kontürle, başka renklendirici ürünler kalmadan sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olmak mümkün. İşte doğal makyaj trendleri örneklerimizi bu görsellerde görebilirsiniz.

Doğal dudaklar

Doğal bir görünümü seviyorsanız dudaklarınız bunu en belirgin yansıtacağınız yer. Mat pembe/yavruağzı tonları ile veya sadece dudak parlatıcısı kullanarak tamamladığınız makyaj, sizi canlı gösterirken aynı zamanda doğallığınızı koruyacaktır.

Tüm makyaj trendleri arasında hiçbir zaman modası geçmeyenin yüzünüzdeki içten gülüşünüz olduğunu unutmayın. 🙂