Hazır mıyız güneşe?

Hazır mıyız güneşe?


Yaşasın, kış bitti. Gümbür gümbür yaza hazırlanıyoruz kendi çapımızda. Gardıroptaki montlar yerini baharlıklara bırakıyor, kalın kazaklar hurçlara giriyor, botlar kaldırılıyor.

Tamam. Giysiler hazır. Peki biz nasılız? “Daha yaza çok var” diyerek yediklerimiz, ihmal ettiğimiz spor ne durumda? Aldı mı bizi bir panik. O zaman hemen davranmak gerek. Hareket etmek hem vücudumuz hem de zihnimiz için çok faydalı bildiğiniz gibi.

Neler yapabiliriz, beraber düşünelim…

  • Spor salonuna yazılabiliriz.
  • Onun maliyeti yüksek diyorsanız, evde Youtube’dan uzmanların egzersiz videolarını izleyebiliriz.
  • Sahil yakınsa her sabah yürüyüş yapabilir, gençlik günlerimizdeki gibi paten kayabiliriz.
  • Bunların hiçbiri olmuyor mu? O zaman evde birkaç hareketle kendimizi motive edebiliriz.

Aslında bir de diyet listesi vermek isterdik fakat bu kişiden kişiye değişen bir durum. Bir uzmana gidip, beraber bir liste hazırlayabilirsiniz. Sağlıklı karışımlar yapabilir, suya ekleyeceğiniz bir limon ile bile bünyenize iyilik yapabilirsiniz.

Ayrıca… Her şey bedensel değişim demek değil. Hepimiz hayatta farklı şeylerle mücadele ediyoruz. Kendimize ayırdığımız zaman zaten fazlasıyla kısıtlı. Kafamız dolu. Yetişemiyoruz. Sakin olun. Sakin olalım! İşe kişisel gelişim kitapları okumakla başlayabiliriz. Bizi rahatlatacak, zihnimizi dinlendirecek öneriler veren kitaplara yönelebiliriz. Yolda geçirdiğimiz sürede telefonu elimizden bırakıp kitap okursak, işte o zaman kendimize gerçekten güzel bir hediye vermiş olmaz mıyız? Araç kullanıyorum diyorsanız, o zaman önerimiz sesli kitaplar, podcast yayınlar dinleyebilirsiniz.

Yeter ki isteyelim…

Bu arada, Youtube’da gerçekten işin uzmanları tarafından hazırlanan çok güzel egzersiz videoları yer alıyor. İşe nereden başlarsak, o kadar öndeyiz demektir. Amacımız da zayıflamak değil, sağlıklı olmak. Bunu da aklımızdan hiç çıkarmamalıyız.

Görsel http://www.nextadvisor.com/blog/2015/05/15/8-classic-movies-get-ready-summer/ adresinden alınmıştır.