Renklenin, Canlanın!

Renklenin, Canlanın!


Gardırobumuzu yeniliyoruz, saçımızın şeklini & rengini değiştiriyoruz, bakım yapıyoruz… Ya evimiz? Birkaç yılda bir duvar boyatmak dışında bir şey yapıyor musunuz?

Tabii ki kalkın bütün mobilyaları değiştirin demiyoruz, böyle bir bütçe çok zorlar herkesi fakat minik eklemeler, değişikliklerle başka bir hava katabilirsiniz yaşam alanınıza.

Birkaç yastığın yüzünü değiştirmek.

Minik bir yan sehpa almak.

Duvardaki tabloların çerçevelerini değiştirmek.

Masanın üstü için büyük kitaplar, şık biblolar almak.

Masa örtülerini değiştirmek…

Bunlar çok basit görünse de yapıldığı zaman inanılmaz değişiklik veriyor evlere.

Sonuçta bu ay kışa veda ediyoruz. Mart ayında hava soğuk dahi olsa biz baharda olacağımızı biliyoruz. O halde hazırlık yapmanın ne sakıncası var ki?

İşe çiçeklerden başlayın. Saksıları değiştirin, yeriniz varsa yeni çiçekler alın. Ah aynı anda rengarenk açtıklarını bir düşünün…

Yastık yüzü değiştirmek yazdık ya, yeni yastık da alabilirsiniz. Kontrast renklerde birkaç yastık çok da yakışır her tip salona. Mudo’daki yastıklar favorilerimizden. İnternet sitesinden de bakabilirsiniz.

Mumları unutmayalım. Her zaman mumun yeri bir başka. Hem dekoratif hem de kokuları şahane. Büyük mağazaların ev reyonlarında dilediğiniz gibi mum bulabilirisiniz. Biz baktık, çok beğendik. Boyner’deki mumlara bayıldık. Buradan da görebilirsiniz.

Balkonunuz varsa, bütün kış öylece durduysa şimdi yavaş yavaş hazırlamaya başlayabilirsiniz. Sıkı bir temizliğin ardından renkli çiçekler,  mumlar, renkli minderlerle balkonunuzu yazlık eve dönüştürebilirsiniz. Yeni apartmanların çoğunda yok balkon. O zaman da çözüm basit. Fransız balkonlar var, camları yere kadar olan salonlarda. İşte oralara renkli çiçekler koyabilirsiniz. Hem dışarı hem de evin içine renk ve neşe katıyor çiçekler.

Ayrıca, biliyorsunuz abajurlar yine çok moda, yine çeşit çeşit. Renkli bir abajurla canlandıramayacağınız salon yok…

Mutfak eşyalarınızda bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Çaydanlık sürekli ocağın üstündeyse, renklisini alabilir, yine her zaman görünen yerde olan tuzluk biberliği değiştirerek bile canlılık katabilirsiniz. Bu arada renkli ısıtıcılar da şahane, bizim aklımız kalıyor her gördüğümüzde…

Marin temasının modası hiçbir zaman geçmedi, geçmeyecek de… Oldu ki koltuk kumaşlarını değiştirmek istediniz, bu önerimizi hiç unutmayın. Marin temasıyla hem en soğuk günde bile dışarıda kar yağarken size evde azı hatırlayabilirsiniz.

Fotoğraflar www.digsdigs.com adresinden alınmıştır.