Pikniğe hazır mısınız?

Pikniğe hazır mısınız?


Her gün piknik yapsa, sıkılmaz insan. Özellikle Kadıköy- Kartal sahil hattındaysa ya da yakındaysa…

Size tavsiyemiz, yakın değilseniz bile her fırsatta gitmeniz. Çünkü insanın şehrin bu kadar içinde olup da bu kadar dışında hissettiği başka bir yer yok. Tabii gidecekseniz, yanınıza almanız gerekenler var.

 

Şapka – güneş kremi ve güneş gözlüğü. Bu üçlü, yediden 70’e herkese lazım!

Piknik örtüsü. Sizin de bildiğiniz birçok mağazada vardır ancak Tchibo’dakiler çok pratik. Katlanıp çanta olabilen modeller var. Ah bir de sahilde de 5 TL’ye örtüler satılıyor. Yani yanınıza almadıysanız, endişelenmeyin. J

Özellikle çocukla gidiyorsanız en az bir top olmalı çantanızda. Ayrıca frizbi, yapışkanlı tenis ve kutu oyunları da iyi gidiyor. Uzun oturacaksanız, oyun şart.

Yedek kıyafeti bir tek çocuklar için düşünmeyin. Kendiniz için de alın. Eskiden okula giderken astığımız sırt çantaları ideal. Hatta iki tane bile olabilir.

Bol su zaten alın fakat başka içecekler de ekleyin yanına. Taze meyve de mutlaka sizinle olması gerekenlerden. Yani önce eve bir bakın, saklama kabınız var mı? Bunun yanı sıra, çekirdek, patlamış mısır da iyi gidiyor. Hatta Çokoprens de mis gibi oluyor. Ancak bir şartla, çöpünüzü de alarak. Bol boş torba bulunsun çantanızda çöpler için.

İstanbul Kart… Çünkü bazı tuvaletlerde bu kartlar geçiyor. BelTur’lara yakınsanız, karta gerek yok.

Eğer varsa, mini bir müzik seti de şahane. Her ne kadar gençler harika müzikler çalsalar da, kendi müziğiniz için hoparlörünüz varsa, evde unutmayın.

Şaşkınbakkal, Suadiye civarlarında paten dersi veriliyor. Çocuğunuz için eğlenceli olabilir.

Çay istiyorsanız, termos olmazsa olmazınız. Soğuk bir şeyler için ise buzluk ya da buz çantaları almak gerek.

Bisikletiniz yoksa, bu binmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Kiralayıp sahilin tadını çıkarabiliyorsunuz.  Hani sahilde gördüğünüz sarı bisikletler var ya, işte onları kiralayabilirsiniz. Çok da rahatlar.

Telefonunuzu evden çıkmadan şarj edin. Harici şarj cihazınız yoksa, pili bitebilir. İnsan o kadar fotoğraf çekiyor ki, şarj dayanmıyor!

Ah nasıl unuttuk! Yönetmen koltukları. İşte onları da almadan olmaz. Evde yer yoksa, bırakın bagajda dursunlar.  Tüm büyük marketlerde bulabilirsiniz bu koltukları.

 

Bizim ilk etapta aklımıza gelenler bunlar. Tabii hepsini arabadan çimlere taşımak zor olsa da, günün sonunda insan “iyi ki gelmişim” diyor. Hatta gittiği yerden sosyal medyada bir kez “check in” yapınca, bir bakıyor tüm arkadaşları gelmiş. İki üç kişi başladığınız piknik, kalabalık sonlanıyor… Yani tatil aslında yanı başımızda.

 

Fotoğraf açıklaması:

Adalar manzarasına karşı oturmak, insana iyi geliyor…