Anneler Günü için hediye önerileri

Anneler Günü için hediye önerileri


Anne gibisi var mı? Bizi bizden çok düşünen, ne kadar büyüsek de, kendi hayatlarımızı kursak da, bizi her zaman evin çocuğu olarak görmeye devam eden canım annelerimiz.. Ne zaman bir ihtiyacımız olsa, ilk onlar koşar yardımımıza. Bizim için yaptıklarının yarısını biz çocuklar onlar için yapamıyoruz. Üstelik yılda bir defa olmasına rağmen, çoğu zaman Anneler Günü’nde annelerimize ne hediye alacağımızı son dakikaya kadar pek düşünmüyoruz da. Yumurta kapıya dayanınca da ne alsak diye panik olup tüm alternatifleri tarıyoruz.

 

Çoğu anne bunu kendine pek itiraf etmek istemese de, anneler en çok çocuklarından ilgi alaka beklerler. (Bunu bir anne olarak yazıyorum, bana inanın…) O nedenle annemize yapabileceğimiz en güzel sürpriz, elimizde en sevdiği çiçek ve çikolata ile onu ziyaret edip birlikte güzel bir gün geçirmek. Uzun zamandır annenizi ziyaret etmediyseniz, Anneler Günü bunun için en iyi fırsat. Sizi karşısında görünce ne kadar mutlu olacağını hayal edebiliyor musunuz?

 

Farklı şehirlerde ya da ülkelerde yaşıyorsanız ve o günü birlikte geçirmeniz imkansız ise, güzel bir kart ya da mektup yazıp zamanında yetişecek şekilde postalayın. Özenle hazırlayıp elde yazmış olduğunuz kartınızı alınca ne kadar mutlu olacağını tahmin etmek zor değil.

 

Bir anneyi her zaman çok mutlu edecek bir başka hediye ise anne-kız olarak birlikte yaptıracağınız bir masaj. Bol sohbet, kahkaha, stres ve yorgunluk atmaya kim hayır diyebilir ki? Üstelik baş başa zaman geçirmek için her zaman fırsat yaratamıyorsanız, bunu kesinlikle planlamalısınız.

 

Güzel bir kahvaltı ya da yemek organizasyonu da anneleri çok mutlu eder. Özellikle de yılın 364 günü mutfaktan çıkmadıklarını düşünecek olursak… Bırakın bir gün de onlar düşünmesin evde pişecek yemeği…

 

Yok, ben anneme bir de hediye alacağım diyorsanız, Maltepe Park AVM’de her bütçeye göre birçok seçenek var. Yüzlerce alternatif arasından annenize en uygun hediyeyi bulabilirsiniz. Hatta isterseniz beraber gidin. Önce bir yemek, ardından alışveriş turu. Hem böylece istediğini, hatta ve hatta istediklerini almış olursunuz.